Anasayfa / Bağ-Kur / Ali Tezel Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Ali Tezel Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Emekli Olma Yaşı Nedir?

Emekli olmak için devredilen emekli sandığı, ssk veya bağkurdan birine kayıtlı olmak ve hizmet sürelerinin başlangıç ve bitiş tarihlerine kanunda belirtilen sürelerde ve doğum tarihine göre belirli bir yaş sınırına ulaşmış olmak kaydıyla emekli olunabilir.

Emekli olma Şartları nedir?

Çalışma hayatında en çok merak edilen konu emeklilik şartlarıdır. Bu aslında çok normal. Hepimiz bir gün emekli olabilmek hayaliyle çalışıyoruz. Pazartesi sabahları çoğu kez emekliliğimizde sakin bir sahil kasabasına yerleşme hayali kurarak işe gidiyoruz.
Dolayısıyla hepimizin çalışma hayatında en çok merak ettiği konu emeklilik şartları. Bu nedenle, kimlerin hangi şartlarla emekli olacağını, emekli maaşının nasıl hesaplandığını ve nasıl artırılabileceğini ve Türkiye’deki emeklilerin genel durumunu bir yazı dizisi ile ele almak istedik. Dizinin ilk gününde emekli olma şartları ve ‘Ne zaman emekli olabilirim?’ sorusunun cevabı üzerinde duracağız.

emekliii


Ali Tezel ne zaman emekli olabilirim
soruna cevap vermektedir. Sgk ile ne zaman emekli olacağını öğrenmek için prim gün sayısını öğrenmek gerekir. Tamamlanması gereken kanunda belirtilmiş bir hizmet yılı vardır. Bunu doldurmayanlar emekli olamaz. Ayrıca belirli bir yaşa kadar çalışmış olmak gerekir, kadın ve erkek farklıdır. Ayrıca belirli bir prim sayısı vardır. O kadar prim yatırılmış olmalıdır.

 Ali Tezel ne zaman emekli olabilirim şeklindeki konuya detaylı bir yanıt vermektedir. 8 Kendisi sosyal güvenlik uzmanı olarak sosyal güvenlik kuruma ait her konuda uzmandır ve detaylı bilgiler vermektedir. Emekli olabilmek için en önemlisi ssk başlangıç tarihi olmaktadır. Değişen kanunlardan etkilenmemiş olanlar prim gün sayısını doldurduysa daha erken emekli olabilir. 2002 yılında emeklilik yaşı değişmiştir.

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

Emeklilerin en yüksek promosyon veren bankaya geçme hakkı var

Emekliye promosyon ödemeleri başladı. SGK Başkanı, emeklilerin en yüksek promosyon veren bankaya geçme haklarının olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir