Anasayfa / Bağ-Kur / BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

BAĞ-KUR Emeklilik Hesaplaması Nasıl Yapılır?

BAĞKUR emeklilik hesaplamasının nasıl yapıldığını sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Bağkurlu vatandaşlarımız bu konuyu çok merak ediyorlar. Bizlerde bilgilendirmek istedik. Öncelikle SGK‘nın internet sitesine giriş yapıp işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, hizmete başladığınız tarih gibi soruları cevaplayarak emeklilik hesabınızı yapabilirsiniz.

BAĞ-KUR emeklilik hesaplama 2 şekilde gerçekleşmektedir. Tam BAĞKUR emeklilik hesaplama ile kısmi 4B emeklilik hesaplama.

  • Sizinle ilgili olan emeklilik türünü giriniz.
  • BAĞKUR emeklilik hesaplama için üstte de belirttiğimiz gibi doğum tarihinizi yazmalısınız.
  • Gerekli tüm yerleri doldurduğunuzdan emin olmalısınız.
  • Bir sakatlığınız, erken yaşlanmanız ve ya bakıma muhtaç bir çocuğunuz var ise bunu kesinlikle belirtmelisiniz ve son olarak ‘tamam’ butonunu tuşlayınız.
  • Hizmet ekle kısmına yapmış olduğunuz hizmetlerinizi ekleyip kaydet butonuna tıklayınız. Şayet ki hizmetlerinizi kaydetmez iseniz hizmetleriniz görülmeyecek ve BAĞKUR emeklilik hesaplamalarınız yapılamayacaktır.Hizmetlerinizi ekledikten sonra emeklilik hesapla butonuna basınız.
  • Ayrıca mevcut bilgileriniz kısmına SSK prim ödeme gün sayınızı , yurt dışında çalıştığınız gün sayınız var ise yurt dışı gün sayınızı, yani fiili çalıştığınızı gün sayınızı girmeniz gerekmektedir.

Bunlar sonucunda BAĞ-KUR emeklilik hesaplamalarınız gerçekleşmiş olacaktır.

Son olarak şunu belirtmek isteriz, bu uygulama bilgisayarınızdaki MICROSOFT INTERNET EXPLORER ile uyumlu olarak çalışmaktadır, CHROME, FIREFOX vs. gibi internet tarayıcıları kullanıyorsanız istediğiniz sonuçları alamazsınız.

BAĞ-KUR Emeklilik Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

Çalışmadan Nasıl Emekli Olunur?

Kulağa ilk etapta biraz garip gelse de çalışmadan da emekli olmak mümkün. Bunun için isteğe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir