Anasayfa / Bağ-Kur / BAĞ-KUR SORGULAMA

BAĞ-KUR SORGULAMA

BAĞ-KUR sorgulaması nasıl yapılır bu yazımızda sizlere anlatmaya çalıştık. Bu yazımız BAĞ-KUR borç sorgulama ve BAĞ-KUR sorgulama konularını içerir.

Bağ Kur sorgulama işlemini yapabilmeniz daha önce iki resmi site bulunmaktaydı. Bu resmi sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi sitesinin kapatılması ile birlikte artık şifresiz işlem yapılmamaktadır. Bunun yerine işlemlerimizi şifreli resmi site olan E-Devlet sitesi üzerinden yapabilmekteyiz.

E-Devlet sistemi üzerinden işlem gerçekleştirmek için bir şifreye ihtiyacınız vardır. Eğer şifreniz yoksa; şifrenizi alabilmek için herhangi bir PTT şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kimlik bilgileriniz ile birlikte başvuru yapıp 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra size özel E-Devlet şifrenizi teslim alabilirsiniz.

 

BAĞ-KUR Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR sorgulama işlemlerinden biri olan borç sorgulama işlemi, kişinin BAĞ-KUR’a ne kadar borcu olduğunu öğrenmek ve ödemek için yapılır. BAĞ-KUR borç sorgulama işlemini sizler için kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Sorgulama yapmak için E-Devlet sistemi üzerinden giriş yapmanız gerekiyor. Bu işlem için de bu yazımızı okumanız yeterli olacaktır.

Adım adım BAĞ-KUR borç sorgulama işlemlerinden biri olan BAĞ-KUR borç sorgulamayı anlatmak gerekirse;

  • BAĞ-KUR borç sorgulama için yazımızın altında size bir bağlantı adresi verdik, öncelikle bu bağlantı adresine tıklayınız. Karşınıza yeni bir sayfa çıkacak ve bu sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada girmeniz gereken bilgiler yer almaktadır.

dsada

  • Yukarıdaki resimde oklarla gösterilmiş olan alanları doldurduktan sonra daire içinde bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan sayfa yine aşağıdaki resimde olduğu gibidir. “Sorgu Türü” kısmından “4B Sigortalı Ödemeler” seçeneğini seçiniz. Daha sonra “Sorgu Tipi” seçeneğinden de “BAĞ-KUR Cari Dönem” seçeneğini seçiniz.
  • Bir diğer işlemde ise yine aynı resimde bulunan “Sicil No” kısmına da girişinizi yaptıktan sonra “Güvenlik Kodu” nu yazınız. Sonra da “Borç Sorgula” butonuna tıklayınız.

sgk-online-tahsilat

Bu işlemleri sırası ile yaptığınızda BAĞ-KUR borç sorgulamanızı başarılı bir şekilde yapmış olacaksınız.

SGK Online Tahsilat Sistemi Üzerinden BAĞ-KUR Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız BAĞ-KUR sorgulama için bir E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda anlatmıştık.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz, aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada bulanan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

4b-hizmet-bilgisi

Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfada yazmanız gereken bölümlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırası ile girerek işleminizi tamamlayınız.

a

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

Çalışmadan Nasıl Emekli Olunur?

Kulağa ilk etapta biraz garip gelse de çalışmadan da emekli olmak mümkün. Bunun için isteğe …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir