Anasayfa / E-Devlet / E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E-Devlet Nedir?

EDevlet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına devlet tarafından verilen hizmetlerin internet ortamında yani elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede,vatandaşlar devlet hizmetlerinden en kolay ve en etkin yoldan yararlanarak, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir.

E-Devlet sağladığı imkanlarla günümüzde en çok kullanılan sistem haline gelmişitr. Birçok kamu işlemi  E-Devlet üzerinden rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Bu sistemi kullanabilmek için tek ihtiyaç ise E-Devlet şifresi edinmiş olmanızdır. E-Devlet şifresi sayesinde internet ortamı üzerinde yapmış olduğunuz her işleme yalnızca siz erişebilirsiniz. Bu sayede vatandaş olarak E-Devlet sistemini kullanırken güvenliğiniz sağlanmış olmaktadır. Bizde bu yazımızda size E-Devlet şifresini nasıl alabileceğinizi açıklayacağız.

E-Devlet Şifresi Nasıl Alırım ?
E-Devlet şifresini almak için tek yapmanız gereken ise size en yakın PTT şubesine şahsen gidip, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu kimliğinizi ibraz ederek istekte bulunmanızdır. PTT’den şifrenizi almak için 2 TL işlem ücreti ödemeniz de gerekmektedir. Edindiğiniz E-Devlet şifresini unutmanız, başka birinin bildiğinden şüphelenmeniz ve benzeri durumlarda PTT’den yeni bir E Devlet şifresi isteme talebinde bulunabilirsiniz. Yeni E-Devlet şifresi talebiniz için PTT sizden 4 TL işlem ücreti tahsil edecektir. Bu işlem ücretleri dışında şifreniz için herhangi bir aylık ya da yıllık ücret ödemeniz de gerekmemektedir.

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

E-DEVLET TRAFİK CEZASI SORGULAMA

E-devlet ile günümüzde bir çok işlem yapılabiliyor. Bunlardan bir tanesi de E-Devlet üzerinden trafik cezası …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir