Anasayfa / Emeklilik / Erken emeklilik şartları nelerdir açıklandı. Yasası çıktı mı ve var mı?

Erken emeklilik şartları nelerdir açıklandı. Yasası çıktı mı ve var mı?

2016 Erken Emeklilik Yasası Geldi Mi?

Erken emeklilik müjdesi 2016 yılında geldi. Erken emeklilik var mı, çıktı mı ve son durum haberleri vatandaşlar tarafından bir çok soru merak ediliyor.  Emekli olabilmek için prim ve yaş şartlarının yerine getirilmesi şartı var.. Ancak bazı meslek çalışanları ile özel durumu olanlar için erken emeklilik var. Detayları sizin için derledik. Artık beş yıl yıpranma payı bulunanlardan en çok 2,5 yıl indirim yapılabiliyor ve bu şekilde 52 yaşında emekli olması gereken kişi 49,5 yaşında emekli olmaya hak kazanıyor.

Bu senenin en çok merak edilen konusu: ”Erken emeklilik”.  Nasıl erken emekli olunur? Bu sene fazlasıyla merak edilen ve yeni emekli olacakları ilgilendiren bir konu var. Erken emeklilik müjdesi veren devlet konuyla ilgili olarak açıklamasını yaptı. Peki erken emeklilik yasası şimdi çıktı mı? Çıktıysa ne zaman yürürlüğe girecek? Erken emeklilik hakkında sizlere çok özel bilgiler şimdi haberimizin içerisinde.

Herkes emek verip çalışıyor. Bu çalışmanın sonunda da rahat bir yaşam sürmek ve çalıştıklarının karşılığını almak istiyor. Herkesin bu yüzden hayali olan emekliliğe kavuşmak istiyor. Şimdi ise emeklilik yani erken emeklilik gündeme tekrar sokuldu ve herkes tarafından merak edilmeye başlandı. Konuyla ilgili olarak yeni yasa yargıtaydan gelecek olan karara göre şekillenecek. Erken emekli olmak isteyenler için şuanda tam gaz çalışmalar devam ediyor. Yapılan son açıklamada; ”SGK Daire Başkanlığı tarafından bu konunun görüşüldüğü ve çalışmalarını halen sürdürdükleri” söylendi.

Daha öncesinde bu konu bir çok kez gündeme getirildi. Şimdi ise bu konu tamamen gündeme oturacak ve insanlar daha fazla meraklanacak. Gündeme getirilen konu erken emeklilik yasası. Şuanda üzerinde çalışılıyor ve yargıtay tarafından karar çıktıktan sonra tamamen onaylanmış olacak. Yargıtayın vereceği karardan sonra tamamen bilgiler açıklanacak ve erken emeklilik yasası getirilmiş olacak. Karar sadece yargıtayın elinde ve herkes şuanda kenetlenmiş durumda.

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

SGK O Cezaları Siliyor

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Açıkgöz, “Primler 53.33 liraya indi. Eski borçları da 53 lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir