Anasayfa / Bağ-Kur / Ne Zaman Emekli Olurum?

Ne Zaman Emekli Olurum?

Emeklilik Şartları Nelerdir?

Emekli olabilmeniz için gerekenler; prim gün sayısını doldurmak, sigortalılık süresini doldurmak ve emekli olacağınız yaşı doldurmaktır. Ancak bu koşullar SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için farklılık gösterdiği gibi kurumların kendi içerisinde de gün sayısına göre farklılık göstermektedir. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için verilen linklere tıklayarak hangi kuruma tabiyseniz o kurumun emeklilik şartlarına ulaşabilirsiniz. Bu şartları yerine getirdiyseniz emeklilik sorgulamanızı yapabilirsiniz.

SSK Emeklilik Şartları İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Şartları İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Şartları İçin TIKLAYINIZ!

Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Sizin için yazımızın altına ne zaman emekli olabilirim hesaplama adresini verdik. SSK ne zaman emekli olurum bağlantısına tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada istenen bilgiler şu şekildedir;

 • Cinsiyetiniz
 • Doğum Tarihiniz
 • Hizmete Başlama Tarihiniz
 • Malüliyetiniz Var mı ?
 • Erken Yaşlanma Var Mı?

s1

Sizden istenen bu bilgileri doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Daha sonra “Mevcut Bilgileriniz” kısmında da doldurmanız gereken bazı kısımlar yer almaktadır. Bu bilgiler ise;

 • SSK Prim Ödeme Gün Sayınız
 • Diğer Sandıklara Ait Gün Sayınız
 • Askerlik/Sanatçı Gün Sayınız
 • Fiili Gün Sayınız
 • Yurtdışı Gün Sayınız
 • 3600 Günün Doldurulduğu Tarih şeklindedir.

s2

Bu bilgileri de aynı şekilde eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Tüm bilgilerinizi kontrol edip girdikten sonra son olarak “Gönder” butonuna tıklamanız SSK ne zaman emekli olurum diyenler için yeterli olacaktır.

SSK Ne Zaman Emekli Olurum İçin TIKLAYINIZ!

BAĞKUR Emeklilik Hesaplama

BAĞ-KUR’a bağlı olarak çalışıyorsanız yani priminizi kendiniz ödüyorsanız sizin için de farklı bir ne zaman emekli olurum uygulaması hizmete sunulmuştur. Bu uygulamaya ulaşmak için yazımızın sonundaki linke tıklayınız. Karşınıza gelecek olan ekranda “Emeklilik Bilgileri” kısmında yer alan emeklilik türü, cinsiyet ve doğum tarihi bilgilerini doldurunuz. Daha sonra “Özel Durum Bilgileri” kısmındaki maluliyet var mı, varsa derecesi, erken yaşlanma var mı ve bakıma muhtaç malul çocuğunuz var mı bilgilerini giriniz. Son işlem olarak da yurtdışı borçlanması yaparak mı emekli olmak istiyorsanız bunu cevaplayınız. Ardından “Tamam” butonuna basarak BAĞKUR emeklilik yaşı hesaplamanızı yapabilirsiniz.

b1

BAĞ-KUR Ne Zaman Emekli Olurum İçin TIKLAYINIZ!

Memur Emeklilik Hesaplama

Memur yani Emekli Sandığı emeklilik hesaplama işlemini yapmak için yapacağınız işlem oldukça basit. Tabi bu işlemden önce sigorta bilgilerinize hakim olmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Eğer bilmiyorsanız bu işlemden önce Emekli Sandığı sorgulamanızı yapınız. Daha sonra size yazının bitiminde vermiş olduğumuz ne zaman emekli olabilirim linkine tıklayabilirsiniz. Açılacak olan sayfada öncelikle dikkat edilmesi gereken kuralları okuyunuz daha sonra işlemi yapmaya başlayınız. Yapmanız gereken işlemlerde doğum tarihinizi gün, ay, yıl olarak girmeli ve cinsiyetinizi seçmelisiniz. Ardından 23 Mayıs 2002 tarihine kadar kaç gün SSK’lı olduğunuzu ve 23 Mayıs 2002 sonrası kaç gün SSK’lı olduğunuzu giriniz. Daha sonra sigortanızın başlangıç ve bitiş tarihini gün ay, yıl biçiminde giriniz. Son olarak hizmet türünü seçiniz ve Hesapla butonuna basınız. Böylelikle SGK emeklilik hesaplamanızı yapmış olacaksınız.

e1

Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum İçin TIKLAYINIZ!

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

SGK O Cezaları Siliyor

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Açıkgöz, “Primler 53.33 liraya indi. Eski borçları da 53 lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir