Anasayfa / Dilekçeler / SGK Emeklilik Dilekçesi

SGK Emeklilik Dilekçesi

       Sgk Emeklilik Dilekçesi Nedir? Nasıl Doldurulur?

Diğer adı Tahsis Talep Forumu olan Sgk Emeklilik dilekçesi hakkına bilgi vermek amacıyla bu yazıyı hazırladık. Tahsis Talep Forumunu emekli olacak kişinin kendisi doldurması gerekmektedir. Dolduracağınız Tahsis Talep Formu’nu bizzat emeklilik başvurusu yapan kişinin SGK’na teslim etmesi gerekmektedir. Tahsis Talep Formunu sitemizden indirebilirsiniz. Yazının sonunda mevcuttur.

Sigortalının çalıştığı kurumları içeren emeklilik işlemlerini başlatmak için bu formu eksiksiz doldurmak gerekmektedir.  Sosyal Güvenlik Kurumu’na emeklilik dilekçesi ile başvuran emekli olmak isteyen  adaylarının işlemleri bu belgeye istinaden başlatılmaktadır. Emekli olmak isteyen adaylar, kurumun emeklilik tahsis işlemleri servislerinden, tahsis talep dilekçesi örneklerinden kolaylıkla sahip olabilirler.

      SGK emeklilik dilekçesi emeklilik işlemleri, kişinin çalışma hayatı ile doğrudan orantılı sayılmaktadır. Kişi tek bir il yada  tek bir iş yerinde çalışmışsa bu emeklilik adayının emeklilik tahsis işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yani kişi ne kadar az il yada iş yerinde çalışmış ise emeklilik tahsis işlemleri de bu oranda daha kısa sürede gerçekleştirilebilecektir. Kişi eğer farklı kurum ve kuruluşlarda veya farklı illerde çalışma faaliyeti göstermiş ise, bu emeklilik adayının işlemleri daha uzun sürede sonlanacaktır. Çünkü emeklilik işlemlerini gerçekleştirecek son kurumun bilgileri çeşitli kurum ve illerden toparlanması daha uzun süreceğinden bilgilerin bu bilgilerin toplanması belli bir zaman alacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu tür işlemleri  15 gün gibi kısa bir sürede emeklilik işlemlerini sonlandırabilmektedir. Fakat  farklı kurum ve kuruluşlarda veya farklı illerden toparlanmaya çalışılan belgelerin temini daha uzun süreceğinden Sosyal Güvenlik Kurumu belge tedarikleri sebebi ile süreyi 3 aya kadar uzatabilmektedir.

Formu İndirmek İçin Tıklayınız.

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

SGK O Cezaları Siliyor

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Açıkgöz, “Primler 53.33 liraya indi. Eski borçları da 53 lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir