Anasayfa / Genel / SSK EMEKLİLİK HESAPLAMA

SSK EMEKLİLİK HESAPLAMA

Herkesin yaşlandığında belli bir korkusu olmaktadır. Ne zamana kadar çalışabilirim diye çoğu kez kendinize sormuşsunuzdur. Bunlar haklı kaygılar olduğundan sizlere yol göstermek ve bilgilendirmek amacıyla gerekli tüm bilgileri paylaşıyoruz.

Genel olarak herkes ne zaman emekli olacağını veya emeklilik yaşınızı merak eder. Bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu yazımızda size SSK emeklilik hesaplama işleminizi nasıl gerçekleştirildiğini anlatacağız.

SSK Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır?

SSK emeklilik hesaplama işleminizi gerçekleştirebilmek için öncelikle aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız. ” Ne Zaman Emekli Olurum ” başlığı altında hazır olarak sorgulayabileceğiniz bağlantı önünüze gelecektir. Bu sekmede önce cinsiyetinizi girmelisiniz. Çünkü emeklilik yaşı kadın ve erkek açısından farklıdır. Kadının emekli olma yaşı ve erkeğin emekli olma yaşı değişir. Cinsiyetinizi doldurduktan sonra doğum tarihinizin gün ay ve yıl kısmını doldurunuz. Daha sonra SSK emeklilik hesaplama hizmete başlama tarihinizi yine gün ay ve yıl olarak giriniz.

Son olarak da SSK emeklilik hesaplama için o ana kadar ödediğiniz prim gün sayısını giriniz. Çünkü SSK emeklilik hesaplama işleminizde o ana kadar ödediğiniz prim gün sayısının büyük bir önemi vardır. Tam olarak prim gün sayınızı girmeye özen gösteriniz. Tüm bu bilgilerini girdikten sonra “GÖNDER” tuşuna basarak SSK emeklilik hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gönder butonuna tıkladıktan sonra önünüze gelecek olan sekmede ne zaman emekli olacağınızı görebilirsiniz. Mesela, 15.07.2026 yılında emekli olabilirsiniz gibi bir yazı görmelisiniz.

Hakkında SGKEmekli

Ayrıca bakınız

SGK O Cezaları Siliyor

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Açıkgöz, “Primler 53.33 liraya indi. Eski borçları da 53 lira …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir